Įstatai
I. BENDROJI DALIS
1. Žemaitijos kaimo turizmo asociacija (toliau „Asociacija“) yra ribotos civilinės atsakomybės viešasis, nesiekiantis naudos sau juridinis asmuo, kurio tikslas – koordinuoti viešuosius interesus; asociacija veikia laikydamasi Lietuvos Respublikos konstitucijos, Lietuvos Respublikos civilinio kodekso, Lietuvos Respublikos asociacijų bei kitų įstatymų, Vyriausybės nutarimų, kitų teisės aktų ir veiklą grindžia savo įstatais.
2. Asociacijos pavadinimas – Žemaitijos kaimo turizmo asociacija.
3. Teisinė forma – asociacija.
4. Asociacija atsako pagal savo prievoles jai nuosavybės teise priklausančiu turtu. Asociacija neatsako pagal asociacijos nario prievoles, o pastarasis neatsako pagal asociacijos prievoles. Asociacija turi turėti bent vieną sąskaitą kredito įstaigoje.
5. Asociacija gali turėti ir įgyti tik tokias civilines teises ir pareigas, kurios neprieštarauja jos veiklos tikslams, nustatytiems Civiliniame kodekse, Asociacijų įstatyme ir šiuose įstatuose. Asociacija įsteigta neribotam veiklos laikui. Asociacijos finansiniais metais laikomi kalendoriniai metai.
II. ASOCIACIJOS VEIKLOS TIKSLAI, SRITYS IR RŪŠYS
6. Asociacija veikia socialinės apsaugos, kultūros, švietimo, žmogaus teisių srityse.
7. Asociacijos tikslai:
7.1. Kaupti, analizuoti, skelbti informaciją apie Žemaitijos regiono gyventojų galimybę užsiimti kaimo turizmu;
7.2. Propaguoti Žemaitijos regioną, kaip palankų turizmui vystyti kraštą;
7.3. Formuoti lietuviško kaimo turizmo sodybos įvaizdį;
7.4. Užsiimti liaudies amatų ir žemaičių kulinarinio paveldo puoselėjimu bei propagavimu, kultūros paveldo išsaugojimu, kultūrine, humanitarine, švietėjiška, informacine, sporto, turizmo, gamtosaugine veikla, sportine veikla, pramogų ir poilsio organizavimo veikla;
7.5. Reklamuoti ir propaguoti savo veiklą, telkti asociacijos narius bendrom jėgom vystyti kaimo turizmą;
7.6. Organizuoti konkursus, konferencijas, seminarus, stažuotes, meninius, kūrybinius, sportinius renginius, paskaitų ciklus, konsultavimo ir pagalbos centrus ir pan.;
7.7. Dalyvauti ruošiant ir įgyvendinant programas susijusias su kaimo turizmu;
7.8. steigti visuomenines informavimo priemones, užsiimti leidybine veikla;
7.9. Palaikyti bendradarbiavimo ryšius su vyriausybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis Lietuvoje ir užsienyje.
8. Asociacijos veiklos rūšys:
8.1. Poilsiautojų ir kita trumpalaikio apgyvendinimo veikla (55.20);
8.2. Leidybinė veikla (58.00);
8.3. Mažmeninė prekyba ne parduotuvėse, kioskuose ar prekyvietėse (47.9);
8.4. Informacinių paslaugų veikla (63.00);
8.5. Reklama ir rinkos tyrimas (73.00);
8.6. Kelionių agentūrų, ekskursijų organizatorių, išankstinio užsakymo paslaugų; ir susijusi veikla (79.00);
8.7. Švietimas (85.00);
8.8. Sportinė veikla, pramogų ir poilsio organizavimo veikla (93.00).
9. Asociacija turi teisę vykdyti įstatymų nedraudžiamą ūkinę komercinę veiklą, kuri neprieštarauja asociacijos įstatams bei veiklos tikslams ir reikalinga jo tikslams pasiekti.
10. Asociacija turi teisę įstatymų nustatyta tvarka organizuoti susirinkimus, mitingus, piketus, demonstracijas, procesijas, eitynes ir kitus masinius renginius.
11. Asociacija turi teisę steigti asociacijos filialus ir atstovybes, įstoti į kitas asociacijas bei tarptautines organizacijas.
12. Asociacija turi teisę vykdant veiklą, samdyti fizinius ir juridinius asmenis.
13. Asociacija turi teisę skleisti informaciją apie savo veiklą, propaguojant Asociacijos tikslus ir uždavinius.
14. Asociacija turi teisę įsigyti ir valdyti savo veiklai reikalingą turtą ir lėšas.
15. Asociacija turi teisę teikti paramą ir labdarą bei gauti paramą iš Lietuvos Respublikos fizinių ir juridinių asmenų, užsienio valstybinių, užsienio valstybinių fizinių ir juridinių asmenų, tarptautinių organizacijų vadovaujantis Lietuvos Respublikos Labdaros ir paramos įstatymo nustatyta tvarka.
16. Asociacijos rėmėju gali būti kiekvienas fizinis arba juridinis asmuo, remiantis Asociacijos veiklą, Lietuvos Respublikos Labdaros ir paramos įstatymo nustatyta tvarka.
17. Asociacijos pinigus, gautus kaip paramą , taip pat negrąžintinai gautus pinigus ir kitą turtą Asociacija naudoja juos davusio asmens nurodytiems tikslams, jeigu asmuo tokius tikslus nurodė. Asociacija šiuos gautus pinigus privalo laikyti atskiroje sąskaitoje, taip pat sudaryti išlaidų sąmatą, jei tai numatyta teisės aktuose arba pinigus davęs asmuo to reikalauja. Asociacija negali priimti pinigų ar kito turto, jei duodantis asmuo nurodo juos naudoti kitiems , negu Asociacijos įstatuose yra nustatyta, tikslams.
III. ASOCIACIJOS NARIAI, JŲ TEISĖS IR PAREIGOS
18. Asociacijos nariais gali būti veiksnūs fiziniai ir juridiniai asmenys, vykdantys kaimo turizmo veiklą Žemaitijos regiono teritorijoje, taip pat fiziniai ir juridiniai asmenys asocijuoto nario teisėmis (t.y. turintys visas nario teises išskyrus teisę būti išrinktais į Asociacijos renkamuosius organus ir teisę dalyvauti Asociacijos narių susirinkime su sprendžiamuoju balsu).
19. Asociacijos narys turi teisę:
19.1 dalyvauti ir balsuoti visuotiniame Asociacijos narių susirinkimuose;
19.2 būti išrinktu į Asociacijos valdymo ir kontrolės organus;
19.3 susipažinti su Asociacijos dokumentais ir gauti visą jos turimą informaciją apie Asociacijos veiklą;
19.4 išstoti iš Asociacijos;
19.5 susipažinti su visų Asociacijos narių sąrašu;
19.6 dalyvauti Asociacijos organizuojamuose renginiuose ir pramogose;
19.7 nustatyta tvarka naudotis Asociacijos teikiamomis paslaugomis;
19.8 būti kelių Asociacijų nariu;
19.9 kitas teisės aktuose numatytas teises.
20. Asociacijos narys privalo:
21.1 laikytis Asociacijos įstatų;
22.2 mokėti stojamąjį įnašą ir metinį nario mokestį.
21. Asociacija neatsako už savo narių įsipareigojimus, lygiai kaip ir jos nariai neatsako už Asociacijos įsipareigojimus.
IV. ASOCIACIJOS NARIŲ PRIĖMIMO, IŠSTOJIMO IR PAŠALINIMO IŠ ASOCIACIJOS TVARKA BEI SĄLYGOS
22. Asociacijos nariu yra asmuo, raštu pateikęs norą Asociacijos pirmininkui tapti Asociacijos nariu, sumokėjęs stojamąjį mokestį ir priimtas į narius Asociacijos valdybos sprendimu.
23. Metinį nario mokestį Asociacijos nariai privalo sumokėti iki kiekvienų kalendorinių metų gruodžio mėnesio 31 dienos.
24. Stojamojo nario įnašo ir metinio nario mokesčio dydžius nustato visuotinis narių (steigėjų) susirinkimas.
25. Asociacijos narys gali bet kada išstoti iš Asociacijos, padavęs prašymą asociacijos valdybai raštu, pilnai įvykdęs savo įpareigojimus asociacijai ir su ja atsiskaitęs.
26. Asociacijos narys gali būti pašalintas iš Asociacijos visuotinio narių susirinkimo sprendimu, jeigu pažeidė Asociacijos įstatus, Asociacijos vidaus veiklos dokumentus, be pateisinamos priežasties nesumokėjęs Asociacijos nustatytų nario mokesčių.
27. Asociacijos nariui išstojus ar jį pašalinus iš Asociacijos, stojamieji nario įnašai, nario mokesčiai ar kitaip Asociacijos nuosavybėn perduotos lėšos ir turtas negrąžinami.
V. ASOCIACIJOS VALDYMAS
28. Asociacija įgyja civilinės teises, prisiima civilines pareigas ir jas įgyvendina per savo valdymo organus.
29. Asociacija turi visuotinį narių susirinkimą, kolegialų valdymo organą – valdybą ir vienasmenį valdymo organą – pirmininką.
VI. VISUOTINIS ASOCIACIJOS NARIŲ SUSIRINKIMAS
30. Visuotinis narių susirinkimas:
30.1. Keičia Asociacijos įstatus;
30.2. Renka ir atšaukia Asociacijos valdybos narius, Asociacijos pirmininką;
30.3. Kiekvienais metais nustato Asociacijos narių stojamųjų įnašų dydį ir narių mokesčių dydį;
30.4. Tvirtina Asociacijos metinę finansinę atskaitomybę;
30.5. Priima sprendimą dėl Asociacijos pertvarkymo ar pabaigos (reorganizavimo ar likvidavimo);
30.6. Renka ir atšaukia revizijos komisiją;
30.7. Renka ir atšaukia finansininką;
30.8. Renka atstovus į konferencijas, suvažiavimus, kongresus ar kitus organus tose organizacijose, kurių nare yra Asociacija;
31. Visuotiniame narių susirinkime sprendžiamojo balso teisę turi visi Asociacijos nariai. Vienas narys visuotiniame narių susirinkime turi vieną balsą.
32. Eilinį visuotinį narių susirinkimą šaukia valdyba per 4 mėnesius po finansinių metų pabaigos. Neeilinis visuotinis narių susirinkimas turi būti sušauktas, jei to reikalauja ne mažiau kaip 1/3 Asociacijos narių arba Asociacijos valdybos sprendimu.
33. Visuotinį narių susirinkimą šaukia asociacijos valdyba, pranešdama apie jo šaukimo vietą, laiką ir darbotvarkę pateikiant informaciją asociacijos tinklapyje ar kiekvienam asociacijos nariui pasirašytinai arba registruotu laišku ne vėliau kaip per 15 kalendorinių dienų. Visuotinis narių susirinkimas gali būti šaukiamas nesilaikant šiame straipsnyje nustatytos tvarkos ir terminų, jeigu visi balsavimo teisę turintys nariai raštu su tuo sutinka.
34. Visuotinis narių susirinkimas gali priimti sprendimus, kai jame dalyvauja daugiau kaip 1/2 asociacijos narių. Jeigu visuotiniame narių susirinkime nėra kvorumo, šaukiamas pakartotinis narių susirinkimas, kuris turi teisę priimti sprendimus, neįvykusio susirinkimo darbotvarkės klausimais, nesvarbu, kiek susirinkime dalyvavo asociacijos narių. Apie pakartotinį narių susirinkimą nariams turi būti pranešta šio 33. straipsnyje nustatytu būdu ne vėliau kaip likus 5 dienoms iki pakartotinio visuotinio narių susirinkimo dienos.
35. Visuotinio narių susirinkimo sprendimas laikomas priimtu, kai už jį gauta daugiau balsavimo metu dalyvaujančių narių balsų „už“ negu „prieš“ (asmenys, balsuodami susilaikę, neskaičiuojami, tai yra jie laikomi balsavimo metu nedalyvavusiais asmenimis), išskyrus šių įstatų 36. straipsnyje nustatytus atvejus.
36. Visuotinio narių susirinkimo sprendimams dėl asociacijos įstatų keitimo, dėl asociacijos pertvarkymo ar pabaigos (reorganizavimo ar likvidavimo) priimti reikia ne mažiau 2/3 susirinkime dalyvaujančių asociacijos narių balsų.
37. Asociacijos visuotiniai narių susirinkimai turi būti protokoluojami.
VII. ASOCIACIJOS PIRMININKAS
38. Asociacijos pirmininkas renkamas ne ilgesniam kaip ketverių metų laikotarpiui. Jį renka Asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Asociacijos pirmininko kadencijų skaičius neribojamas.
39. Asociacijos pirmininkas yra pavaldus Asociacijos visuotiniam narių susirinkimui ir atlieka visas jo pavestas funkcijas. Asociacijos pirmininkas ne rečiau kaip vieną kartą per metus atsiskaito Asociacijos visuotiniam narių susirinkimui.
40. Asociacijos pirmininkas veikia Asociacijos vardu, kai yra santykių su kitais asmenimis, taip pat sudaro sandorius Asociacijos vardu.
41. Asociacijos pirmininkas yra ir Asociacijos valdybos pirmininkas.
42. Už Asociacijos pirmininko veiklą gali būti atlyginama.
VIII. ASOCIACIJOS VALDYBA
43. Asociacijos valdyba yra kolegialus asociacijos valdymo organas. Valdybą sudaro ne mažiau kaip 3 nariai. Valdyba renkama 4 metų laikotarpiui. Jeigu renkami pavieniai valdybos nariai, jie renkami tik iki veikiančios valdybos kadencijos pabaigos. Valdyba savo funkcijas atlieka įstatuose numatytą laiką arba iki bus išrinkta ir pradės dirbti nauja valdyba, bet ne ilgiau kaip iki valdybos kadencijos pabaigos metais vyksiančio visuotinio narių susirinkimo.
44. Valdybą ir jos pirmininką renka visuotinis narių susirinkimas. Renkant valdybos narius, kiekvienas narys turi vieną balsą. Išrenkami daugiau balsų surinkę kandidatai.
45. Valdybos nariais gali būti fiziniai asmenys – Asociacijos nariai ir Asociacijos narių – juridinių asmenų pasiūlyti fiziniai asmenys. Valdybos nario ir pirmininko kadencijų skaičius neribojamas.
46. Visuotinis narių susirinkimas gali atšaukti visą valdybą arba pavienius jos narius nesibaigus jų kadencijai.
47. Valdybos narys gali atsistatydinti iš pareigų kadencijai nesibaigus, apie tai ne vėliau kaip prieš 14 dienų raštu įspėjęs Asociaciją.
48. Asociacijos valdybos pirmininkas veikia Asociacijos vardu, kai yra santykių su kitais asmenimis, taip pat sudaro sandorius Asociacijos vardu.
49. Asociacijos valdyba savo veikloje vadovaujasi įstatymais, kitais teisės aktais, Asociacijos įstatais, visuotinio narių susirinkimo sprendiniais ir kitais Asociacijos vidaus dokumentais.
50. Asociacijos valdyba privalo laiku rengti Asociacijos narių visuotinius susirinkimus, sudaryti jų darbotvarkę, pateikti nariams metinę finansinę atskaitomybę, ataskaitą apie Asociacijos veiklą bei kitą reikiamą informaciją darbotvarkės klausimams svarstyti.
51. Asociacijos valdyba pasibaigus finansiniams metams (finansiniai metai – nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d.) ne vėliau kaip per 4 mėnesius parengia ir pateikia visuotiniam narių susirinkimui kiekvienų praėjusių finansinių metų Asociacijos veiklos ataskaitą. Ši ataskaita yra vieša. Kiekvieno fizinio ar juridinio asmens reikalavimu Asociacija turi sudaryti sąlygas buveinėje ar kitais būdais su šia ataskaita visiems susipažinti. Asociacijos veiklos ataskaitoje turi būti nurodyta:
51.1. Informacija apie Asociacijos veiklą įgyvendinant jos įstatuose numatytus tikslus;
51.2 Asociacijos narių skaičius finansinių metų pabaigoje;
51.3. Asociacijos metinė finansinė atskaitomybė;
51.4. Samdomų Asociacijos darbuotojų skaičius finansinių metų pabaigoje.
52. Asociacijos valdybos funkcijos:
52.1. Nustatyti Asociacijos veiklos programą;
52.2. Analizuoti Asociacijos veiklos rezultatus, pajamų ir išlaidų sąmatas, kitus finansinės atskaitomybės dokumentus, inventorizacijos ir kitus vertybių apskaitos dokumentus, patikrinimo rezultatus;
52.3. Priimti sprendimus dėl filialų ir atstovybių steigimo, tvirtinti jų nuostatus, skirti ir atšaukti filialo ir atstovybės vadovus;
52.4. Priimti sprendimus dėl Asociacijos turto įkeitimo, garantuoti, laiduoti ar kitaip užtikrinti kitų asmenų prievolių vykdymą Asociacijų įstatymo numatyta tvarka;
52.5. Priimti sprendimą skolintis pinigų iš kredito įstaigų;
52.6. Atidaryti ir uždaryti sąskaitas banke;
52.7. Priimti į darbą ir atleisti darbuotojus, sudaryti ir nutraukti su jais darbo sutartis, skirti jiems paskatinimus ir nuobaudas, leisti įsakymus savo kompetencijos ribose;
52.8. Imtis priemonių Asociacijos turto apsaugai, normalių ir sveikų darbo sąlygų sukūrimui;
52.9. Užtikrinti Asociacijos duomenų ir dokumentų pateikimą juridinių asmenų registrui;
52.10. Išduoti įgaliojimus toms funkcijoms vykdyti, kurios yra jo kompetencijoje.
53. Valdyba gali priimti sprendimus ir jos posėdis laikomas įvykusiu, kai jame dalyvauja daugiau kaip 1/2 valdybos narių, o valdybos sprendimas yra priimtas, kai už jį gauta daugiau balsų negu prieš.
54. Už Asociacijos valdybos narių veiklą gali būti atlyginama. Atlyginimo klausimą sprendžia Asociacijos narių visuotinis susirinkimas.
55. Asociacijos valdybos pirmininkas gali išduoti prokūrą Asociacijos darbuotojui ar kitam asmeniui Asociacijos vardu ir dėl jos interesų atlikti teisinius veiksmus teisme ir kitose ne teismo institucijose. Prokūrą turi būti rašytinė ir įregistruota teisės aktų nustatyta tvarka. Prokūrų išdavimo reikalingumą sprendžia valdybos pirmininkas, prokūrų skaičius neribojamas.
IX. FILIALŲ IR ATSTOVYBIŲ STEIGIMAS, JŲ VEIKLOS NUTRAUKIMAS
56. Asociacija turi teisę steigti filialus ir atstovybes. Asociacijos įsteigti filialai ir atstovybės nėra juridiniai asmenys, todėl Asociacija atsako pagal filialų ir atstovybių prievoles, o filialai ir atstovybės atsako pagal Asociacijos prievoles.
57. Sprendimą dėl filialo ir atstovybės steigimo, kompetencijos keitimo ar jų veiklos nutraukimo priima Asociacijos valdyba. Asociacijos filialas ar atstovybė veikia pagal jų nuostatus, kuriuos svarsto ir tvirtina Asociacijos valdyba.
58. Sprendimą dėl filialo ar atstovybės vadovo skyrimo ir atšaukimo priima Asociacijos valdyba savo sprendiniu.
X. PRANEŠIMŲ SKELBIMO IR ĮSTATŲ KEITIMO TVARKA
59. Civilinio kodekso, Asociacijų įstatymo, kitais teisės aktais ir šių įstatų numatytais atvejais Asociacijos pranešimai ir informacija skelbiami ta tvarka, kurią nustato teisės aktai ir šie įstatai.
60. Viešus pranešimus Asociacija skelbia Asociacijos tinklapyje. Asociacijos pranešimai skelbiami Civilinio kodekso, Asociacijų įstatymo ir kitais teisės aktais nustatytais terminais.
61. Tais atvejais, kai įstatymai ir šie įstatai numato alternatyvius pranešimų skelbimo būdus, konkretų skelbimo būdą parenka Asociacijos valdyba.
62. Civiliniame kodekse, Asociacijų įstatyme ir šiuose įstatuose nustatytos informacijos viešą paskelbimą, pranešimų nariams ir kreditoriams bei juridinių asmenų registro tvarkytojui tinkamą ir savalaikį pateikimą atsako Asociacijos valdybos pirmininkas.
63. Įstatai keičiami visuotinio narių susirinkimo sprendimu, priimtu ne mažiau kaip 2/3 balsų dauguma. Pakeistus įstatus pasirašo Asociacijos visuotinio narių susirinkimo įgaliotas asmuo. Įstatų pakeitimai įsigalioja nuo jų įregistravimo juridinių asmenų registre. Kartu su įstatų pakeitimais asociacijos juridinių asmenų registrui turi pateikti visą pakeistų Asociacijos įstatų tekstą (naują redakciją).
XI. LĖŠŲ IR PAJAMŲ NAUDOJIMO, VEIKLOS KONTROLĖS TVARKA
64. Asociacijai leidžiama nuosavybės ar bet kokiomis kitomis teisėmis valdomą turtą ir lėšas perleisti, užtikrinti juo prievolių įvykdymą ar kitaip apriboti savo valdymo, naudojimo ir disponavimo teises į jį tik tuo atveju, kai tuo siekiama įgyvendinti šiuose įstatuose nustatytus veiklos tikslus (įskaitant ir labdaros, ir paramos tikslus, nustatytus pagal šiuos įstatus).
65. Net ir šiuose įstatuose nurodytais tikslais Asociacijai draudžiama:
65.1. Neatlygintinai perduoti Asociacijos turtą nuosavybėn Asociacijos nariui, valdymo ir kolegialių organų nariui, Asociacijos darbo sutarties pagrindu dirbančiam asmeniui ar su jais susijusiam asmeniui, ar trečiajam asmeniui, išskyrus labdaros ir paramos tikslus, nustatytus šiuose įstatuose;
65.2. Mokėti Asociacijos steigėjui ar nariui išmokas iš pelno dalies ar perduoti likviduojamos Asociacijos turto dalį, viršijančią stojamąjį nario įnašą ar mokestį;
65.3. Asociacijos turtą ir lėšas, įskaitant pelną, jokia forma, išskyrus labdarą ir paramą pagal Labdaros ir paramos įstatymą, skirstyti Asociacijos ir (ar) (kitų valdymo organų nariams, Asociacijos darbo sutarties pagrindu dirbantiems asmenims, išskyrus atvejus, kai yra mokamas darbo užmokestis, kitos su darbo teisiniais santykiais susijusios išmokos ir kai autorinės sutarties pagrindu mokamas autorinis atlyginimas, atlyginama už suteiktas paslaugas ar parduotas prekes;
65.4. Suteikti paskolas, įkeisti Asociacijos turtą (išskyrus atvejus, kai turtas įkeičiamas Asociacijos prievolėms užtikrinti), garantuoti, laiduoti ar kitaip užtikrinti kitų asmenų prievolių vykdymą. Ši nuostata netaikoma, kai skolinamasi iš kredito įstaigų ir kai Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys arba Lietuvos Respublikos įstatymai ar jų pagrindu priimti kiti teisės aktai numato kitaip;
65.5. Skolintis pinigų iš Asociacijos nario ar su juo susijusio asmens ir mokėti palūkanas. Ši nuostata netaikoma, kai skolinamasi iš kredito įstaigų;
65.6. Skolintis iš kitų asmenų, mokant neprotingai dideles palūkanas;
65.7. Pirkti prekes ir paslaugas už akivaizdžiai per didelę kainą, išskyrus atvejus, kai tokiu būdu yra suteikiama labdara asmeniui, kuris pagal Labdaros ir paramos įstatymą yra labdaros gavėjas;
65.8. Parduoti Asociacijos turtą už akivaizdžiai per mažą kainą, išskyrus atvejus, kai tokiu būdu yra suteikiama labdara asmeniui, kuris pagal Labdaros ir paramos įstatymą yra labdaros gavėjas;
65.9. Steigti juridinį asmenį, kurio civilinė atsakomybė už juridinio asmens prievoles yra neribota, arba būti jo dalyviu;
65.10. Vykdyti valstybės ar savivaldybių, jų institucijų ar pareigūnų bei valstybės tarnautojų viešojo administravimo funkcijas, jeigu to nenumato kiti įstatymai;
65.11. Vykdyti profesinių sąjungų, religinių bendruomenių, bendrijų ir centrų bei pagal jų kanonus, statutus ar kitas normas tos pačios religijos tikslams įgyvendinti įsteigtų juridinių asmenų, kredito unijų ir kitų juridinių asmenų, kurie yra kitos teisinės formos, funkcijas, jei šias funkcijas pagal įstatymų nuostatas gali vykdyti tik tam tikros teisinės formos juridiniai asmenys.
66. Asociacijos finansinę ūkinę veiklą tvarko Asociacijos finansininkas, renkamas iš Asociacijos narių visuotiniame Asociacijos narių susirinkime 4 (ketverių) metų laikotarpiui. Pasibaigus finansiniams metams ne vėliau kaip per 4 mėnesius finansininkas parengia ir pateikia visuotiniam narių susirinkimui Asociacijos metinę finansinę atskaitomybę.
67. Asociacijos veiklą kontroliuoja Asociacijos revizijos komisija iš trijų narių, renkama iš Asociacijos narių visuotiniame Asociacijos narių susirinkime 4 (ketverių) metų laikotarpiui. Pasibaigus finansiniams metams ne vėliau kaip per 4 mėnesius revizijos komisija parengia ir pateikia visuotiniam narių susirinkimui Asociacijos veiklos patikrinimo ataskaitą.
Įstatai priimti ir patvirtinti 2012 m. sausio 24 d.
Steigiamojo susirinkimo įgaliota Asociacijos pirmininkė Jurgita Krištupienė
Projektai
ŽEMAITIJOS KAIMO TURIZMO ASOCIACIJA VYKDO PROJEKTĄ „ŽEMAITIJOS KAIMO TURIZMO ASOCIACIJOS VEIKLOS STIPRINIMAS IR POPULIARINIMAS“ (PROJEKTO NUMERIS LEADER-13-PLUNGĖ-03-004)
Projektas vykdomas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programą ir vietos plėtros strategijos „Plungės rajono kaimo vietovių plėtros strategija, siekiant tinkamiausio gamtos ir kultūros išteklių panaudojimo kaimo plėtrai“ II prioriteto ,,Bendruomeninio judėjimo skatinimas ir įtraukimas į rajono viešąjį gyvenimą“ 2.1.priemonę ,,Bendruomeninio judėjimo skatinimas, įtraukiant kaimo gyventojus į rajono viešąjį gyvenimą, stiprinant jų solidarumą“ ir 2.1.2. priemonę „Bendruomenių ir kitų NVO, esančių kaimo vietovėse solidarumo puoselėjimas ir kultūrinių tradicijų palaikymas“.
Pirkimai
Žemaitijos nacionalinio parko produkto ženklas

Bendradarbiaujant Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos, valstybinių parkų, biosferos rezervato ir valstybinių gamtinių rezervatų direkcijoms ir nevyriausybinei aplinkosauginei organizacijai Baltijos aplinkos forumas, sukurtas Lietuvos saugomos teritorijos produkto ženklas, kaip viena iš darnaus turizmo skatinimo priemonių. Jis skirtas vietos produktų gamintojams, amatininkams, turizmo paslaugų teikėjams ir kitiems vietos gyventojams, savo veikla prisidedantiems prie darnaus turizmo plėtros Lietuvos saugomose teritorijose.
Šis ženklas keliautojams padės atrasti, o vietos žmonėms populiarinti bendruomenių projektus ir paslaugas, kurios atitinka pagrindines darnios plėtros vertybes.
Saugomų teritorijų vystymasis. Saugomų teritorijų valdytojus ir vietos verslą sieja savotiškas simbiozės ryšys – jie gali klestėti tik kartu. Saugomos teritorijos traukia keliautojus savo gamtinėmis ir kultūrinėmis vertybėmis, tačiau geriems kelionės įspūdžiams taip pat svarbi
kokybiška ir autentiška produktų ir paslaugų pasiūla: apgyvendinimas, gido paslaugos, tradicinių amatų dirbiniai ir t. t. Ženklas suteikiamas tiems prekių gamintojams ir paslaugų teikėjams, kurie laiko savo veiklą neatsiejama nuo saugomų teritorijų plėtros tikslų.
Kultūrinio ir gamtinio paveldo puoselėjimas. Produkto ženklu bus siekiama keliautojų dėmesį atkreipti į produktus ir paslaugas, skatinančias kultūrinio ir gamtinio paveldo pažinimą, tradicinių amatų ar kultūrinių vertybių tąsą.
Aplinkai palankesnė veikla. Ženklas suteikiamas tiems produktų gamintojams ir paslaugų teikėjams, kurių veikla nėra žalinga gyvajai gamtai ir kurie deda pastangas mažinti savo veiklos poveikį aplinkai.
Vietos bendruomenių gerovė. Bendras ženklas padės garsinti vietos gyventojų sukurtus produktus bei teikiamas paslaugas ir taip skatins vietos bendruomenių užimtumą ir ekonominę raidą.