Vaivos Jundulaitės ekologinis ūkis

Vaiva Jundulaitė 1996 m. Plungės rajone, Visvainių k., nusipirko sodybą. Čia gyvendama, stebėdama ir mokydamasi iš gamtos, pažino augalus ir jų savybes.

Kaupiant patirtį iš knygų, seminarų ir asmeninių tyrinėjimų, atsivėrė tai, kas nuo seno žinoma, bet pamiršta – stebuklinga augalų galia ir nauda žmogaus organizmui. Buvo sukurti pirmi arbatų bei prieskonių mišiniai. O kaime apsigyvenus ir seseriai Nijolei, pradėta galvoti apie šeimos verslą.
Kadangi sodyba yra švarioje miškingoje parko vietoje, tai augmenija čia labai įvairi, nuo pelkinių augalų iki natūralių pievų bei miško augalų.
Keturių hektarų plote yra sertifikuotas ekologinis ūkis. Čia surenkama laukinė augmenija. Ūkyje yra nedidelė kolekcijia, kurioje auga aromatiniai prieskoniniai augalai, bei kai kurie retieji saugotini augalai. Vasaros metu kolekciją galite aplankyti ir išgirsti pasakojimus apie šiuos augalus.
Šiame ūkyje puoselėjami ir senieji amatai. Tai – audimas, natūralus vilnos dažymas, mezgimas rankomis ir t.t. Audžiama senovinėmis staklėmis. Tai – takeliai, „kutiniai“ takai ant grindų, skaros. Audimui naudojamas natūralus pluoštas – linas, medvilnė, vilna. Gaminami natūralūs ir ekologiški produktai. Stengiamasi išlaikyti mūsų krašto spalvas ir raštus.
„Kutiniai“ grindų takai ir natūralus vilnos dažymas – sertifikuoti tautinio paveldo produktai.

Žolininkystė

Nijolės Makiejavienės žolininkystės ekologinis ūkis

Visvainių k. Platelių sen. Plungės raj.
Tel. +370 611 25692
nijolemakiejeviene@gmail.com
http://www.miskosodai.lt

Pas mus galite atvykti pasivaikščioti po gamtą, susipažinti su čia augančiais augalais, pažinti nuostabų augalijos pasaulį. Pas mus rasite Žemaitijos nacionalinio parko teritorijoje surinktas žoleles, sudėtas pagal senolių receptus. Arbatos suteiks jums atgaivą kūnui ir sielai.

Vaivos Jundulaitės sodyba

Visvainių k. Platelių sen. Plungės raj.
Tel. +370 611 66021
vaivamiskoziedas@gmail.com
http://www.miskosodai.lt

Pas mus puoselėjami tautinio paveldo tradiciniai amatai: audimas, žolininkystė, natūralus siūlų dažymas. Pas mus galite įsigyti autentiškų lietuviškų rankų darbo suvenyrų.