Joninės

Saulėgrįžos metas – pati trumpiausia naktis, senovėje vadinta Rasos švente, arba Kupolėmis. Įvedus krikščionybę, šventė buvo pavadinta Joninėmis. Jaunimas ir vyresni žmonės susirinkdavo gražiausiose vietose – paupiuose, paežerėse, pamiškėse, ant kalvelių. Sukurdavo didelį laužą, uždegdavo stebulę. Merginos pindavo gražiausių žolynų vainikus, prie laužo šokdavo, dainuodavo, šokinėdavo per laužą. Vidurnaktį jaunimas ieškodavo paparčio žiedo. Liksmindavosi iki saulei patekant.
Joninės – šventė, kurios metu žmogus mėgino savo buvimą žemėje tapatinti su besikeičiančia gamta, stengdamasis įspėti jos paslaptis, gausiomis apeigomis, aukojimais ir būrimais užsitikrinti būsimą derlių. Sovietiniais laikais Joninų nešventė. Nuo 1991 metų Joninės pagal senąsias tradicijas švenčiamos prie Platelių ežero.

Užgavėnės

Žemaičių Užgavėnės neįsivaizduojamos be persirengėlių ir jų keliamo šurmulio. Platelių apylinkėse persirengėlių kompanijos, vadinamos „Užgavėnių žydais“, buvo populiarios nuo senovės. Pokaryje Užgavėnių tradicija priblėso, o buvo atgaivinta 7-to dešimtmečio II-oje pusėje. Tiesa, tuomet plateliškiai šventė ne Užgavėnes, o žiemos palydų šventę. Šventė vykdavo ir miestelio centre, ir prie Platelių ežero. Žmonės persirengdavo „žydais“, velniais ir raganomis, daktarais, vaidindavo „veselę“ (visi plateliškiai prisimena puikią „sutuoktinių“ porą – S.Puidoką ir J.Jašmontą). Šventė neapsieidavo be Lašininio ir Kanapinio. Padaryta tautodailininko V.Jaugėlos iš Dovainių kaimo atvažiuodavo į Platelius Morė. Platelių Užgavėnės buvo populiarios: „žydų“ pulkai sugužėdavo ne tik iš aplinkinių kaimų, bet ir iš Plungės, Kretingos, studentai iš Vilniaus. Iš Kretingos būrį „velnių“ buvo atvežęs garsus medžio drožėjas Anicetas Puškorius. 1978 m. su meškute Nida po miestelį sukinėjosi režisierius P.Abukevičius. Dažnai į Platelių Užgavėnes atvažiuodavo žymių žmonių: prof. Č.Kudaba, Kretingos muziejaus direktorius J.Mickevičius ir kiti.
Nuo 1991 m. Užgavėnes organizuoja Žemaitijos nacionalinis parkas.
Plateliai nuo seno garsėja ne tik Užgavėnėmis, bet ir „ličynų“ meistrais. 1996 m. Žemaitijos nacionalinis parkas Platelių informacijos centre organizavo Užgavėnių kaukių parodą. Nuo 1999 m. Žemaitijos Užgavėnių kaukių parodos vyksta Platelių dvaro svirne. Nuo 2000 m. ši paroda tapo konkursu.